08-9211506    

המרחב הפתוח

מחפשים קייטנות לילדים במודיעין שמעניקות ערך מוסף וכלים חשובים לחיים? מעוניינים למצוא קייטנה בה הילד ילמד, ייהנה, יסתקרן ויחזור הביתה עם ברק בעיניים? אם כך, הקייטנה שלנו בחוות "המרחב הפתוח" יכולה להתאים לכם. זוהי קייטנה שמיועדת לילדים החל מגיל 5 ועד 16 המבוססת על הכרת עולמם של הסוסים, רכיבה וטיפול בהם, ובדגש על העצמתם של הילדים והעשרת עולמם.

 

למה הקייטנה בחוות "המרחב הפתוח"?

לפני שנספר לכם מה ממתין לילדים בקייטנה חשוב לנו להסביר מדוע היא כה איכותית. זו אינה עוד קייטנה שבה הילדים רק מעבירים את הזמן, ללא עניין מיוחד או ערך מוסף. נהפוך הוא, אצלנו הילדים באים ללמוד, להתפעל, לכבד את הטבע, לחוות באופן קרוב את בעלי החיים, וכמובן גם ליהנות ולנוח. למעשה, ישנן תורות טיפוליות שלמות המבוססות על הקשר עם בעלי החיים, ועם סוסים בפרט, לאור ממצאים מחקריים רבים. הממצאים מצביעים על יתרונות מהותיים של מגע עם החיות כמו הגברת האמפטיה, ההקשבה, הסובלנות, דחיית סיפוקים, תחושת השליטה, וחיזוק הביטחון העצמי, האמונה האישית והמסוגלות. אלו בדיוק התכונות שאנו מקדמים בקייטנה בדרכים שונות, החל מהפעילויות עם הסוסים ועד למשחקי חברה וגיבוש. בנוסף, הקייטנה שלנו מתקיימת במקום יחיד ומיוחד במינו, כלומר בחוות "המרחב הפתוח" שמשתרעת על כ- 20 דונמים של מגרשי רכיבה, מתקני שעשועים, פינות ישיבה, פינת ליטוף, אורוות ועוד. החווה מאופיינת באווירה פתוחה ומשוחררת שמצד אחד מאפשרת לילדים לנוע ולפרוק אנרגיות, ומצד שני ללמוד, להסתקרן ולהכיר את בעלי החיים שמסתובבים באופן חופשי או מצויים במתחמים סגורים.

 

כיצד אנו משיגים את המטרות

אנו מחלקים את ילדי הקייטנה לקבוצות לפי גילאים, ומצוותים להן מדריך רכיבה ומדריך חברתי בעלי ניסיון רב. מכאן והלאה, כל קבוצה מבצעת פעילויות יומיות קבועות או משתנות המותאמות לרמתה ולצרכיה. לדוגמא, הקבוצה תעסוק בשיעורי רכיבה, בלימוד עולם הסוסים, בטיולי שטח וטיפול בחיות, וכן תשתתף במגוון סדנאות מעניינות, תעסוק במשחקי גיבוש וחברה, ותיהנה מזמן פנוי בפינת הליטוף ובערסלים. כל זאת, תחת הנחייתם והשגחתם השוטפת של המדריכים, המדגישים את הכבוד בין הילדים וכלפי החיות, שומרים על הגבולות ופועלים מול הילדים ברכות, בגמישות ובגובה העיניים.

 

הרשמה לקייטנה

כדי להירשם לקייטנה שלנו ולקבל עליה פרטים נוספים, התקשרו אל חוות "המרחב הפתוח" בטלפון 08-9211506 או צרו קשר דרך האתר.

אנו בחוות "המרחב הפתוח" מאמינים שבני נוער אינם חייבים להעביר את ימי החופשה בבטלה גמורה ובחוסר עניין. נכון שהמנוחה והשחרור ממטלות בית הספר חשובים מאוד, אך אין בכך לומר שכל הימים חייבים לעבור מול המחשב או הטאבלט על הכורסא. לכן בנינו במיוחד עבור בני נוער מחנה קיץ ייחודי אשר יגלה בפניהם את עולמם הקסום של הסוסים, ועל הדרך יעניק להם כלים חשובים וחוויות נפלאות.

 

מחנה הקיץ שלנו

מחנה קיץ לנוער בחוות "המרחב הפתוח" מתאים לנערים ונערות בני 12 עד 16 שנים, שיכולים להיות עם ניסיון קודם ברכיבה על סוסים או ללא ניסיון בכלל. לאור היכרות ומעמיקה ורבת שנים עם עולמם, תחומי עניינם והאתגרים הייחודים של בני נוער, בנינו תוכנית מעמיקה, מלמדת, מעשירה וחווייתית מאוד שתדבר אליהם. מדובר במחנה המתקיים בימי ראשון עד שישי בשעות שמונה בבוקר עד חמש אחר הצהריים, כאשר בכל יום יתקיימו פעילויות מגוונות. לדוגמא, משתתפי המחנה ילמדו באופן מעשי ותיאורטי על הסוסים והטיפול בהם, יעברו מדי יום שיעורי רכיבה במגרשים, וגם יצאו לטיול בשטח. יתר על כן, בלילה שבין חמישי לשישי תצא הקבוצה להרפתקה משותפת של רכיבת לילה לאור הירח. זוהי חוויה מרגשת ובלתי נשכחת של התמודדות, הנאה והצלחה, שבסיומה נחזור אל החווה כדי לישון ולמחרת נצא על הבוקר לטיול זריחה בתל גזר.

 

למה כדאי?

ישנם כמה יתרונות חשובים בהצטרפות אל הקייטנה שלנו. ראשית, מי שמשתתף בה זוכה להכיר חברים בעלי תחומי עניין משותפים, וכך נוצרים קשרים עמוקים שעוד יימשכו בעתיד. שנית, זוהי הזדמנות להכניס אל החופש פעילויות מעניינות, מאתגרות ומלהיבות, במקום להעביר עוד יום בלי לעשות משהו מיוחד. בנוסף, הרכיבה והטיפול בסוסים נותנות למשתתפים המון כוחות, החל בחיזוק הביטחון העצמי, דרך הרגשת שליטה, ועד לשיפור היכולות החברתיות. בתוך כך, כל הפעילויות והשיעורים מועברים באופן נעים, חברי ומשוחרר, באווירה תומכת שמאפשרת לכל אחד לבטא את עצמו ואת יכולותיו.

 

למידע והרשמה

רוצים לשמוע עוד על מחנה קיץ לנוער בחווה שלנו? חושבים להירשם? פנו אלינו בטלפון 08-9211506 ואנו נשמח לענות על כל שאלה.

החופשות הארוכות של הילדים ממסגרת בית הספר, כמו החופש הגדול ובחג הפסח, מעמידות בפניהם ובפני ההורים מספר אתגרים והזדמנויות. מצד אחד, יש צורך למצוא לילדים מסגרת הולמת שתפנה את ההורים לעיסוקיהם, ומצד שני ההעדפה היא תמיד לפעילויות איכותיות ומעשירות. פתרונות לסוגיות אל מציעות קייטנות לילדים בראשון לציון המתחלקות לסוגים שונים כמו קייטנת ספורט, יצירה, תנועות נוער וכדומה. ואולם, קיימים הבדלים עצומים בין קייטנות המוניות ודלות באמצעים ובין אלו שבאמת נותנות לילד ערך מוסף, מחזקות אותו ואף מפגישות אותו עם תחום חדש ומלהיב. דוגמא נאה לכך היא הקייטנה שלנו בחוות הסוסים "המרחב הפתוח".

 

כמה מילים על החווה

החווה שלנו מהווה מרכז תוסס של פעילות המתמקדת בסוסים ובהעצמה אישית, אשר משמשת גם כמרכז טיפולי ומתקיימים בה חוגי רכיבה רגילים, רכיבה טיפולית, מחנה קיץ וקייטנות. מדובר בחווה רחבת ידיים שמשתרעת על שטח של 20 דונמים, בהם פזורים מגרשי רכיבה, אורוות, מתקני משחק, פינות ישיבה והמון בעלי חיים שמסתובבים חופשי או סגורים במתחמיהם. האווירה המשוחררת והנעימה ששוררת במקום מהווה מקום מושלם עבור ילדים, שכן היא משלבת בין שלל גירויים מעניינים, רוגע ושלווה, וכמובן פעילויות מגוונות של רכיבה וטיפול בסוסים.

 

מה כוללת הקייטנה?

הקייטנה של חוות "המרחב הפתוח" נערכת בחופש הגדול ובחופשת הפסח, ומתאימה לילדים בגילאי 5 עד 16 שנים. הילדים מתחלקים לקבוצות לפי גילאים שמונות עשרה חברים כל אחת, ובראשן עומדים מדריך חברתי בעל ניסיון רב בחינוך, וכן מדריך רכיבה בהתאם לרמתם וצרכיהם של הילדים. מדובר במדריכים מקצועיים ומנוסים מאוד הפועלים מתוך אהבה לילדים ופועלים בהתאם לערכי החווה ולשיטת המרחב הפתוח. במהלך ימי הקייטנה משתלבים הילדים בפעילויות מגוונת בהתאם לסדר יום קבוע, הכולל שיעורי רכיבה על הסוסים וטיולי שטח. כמו כן, ימי הקייטנה כוללים היכרות עם עולמם של הסוסים וטיפול בהם, סדנאות איכותיות במגוון תחומים, פרויקטים קבוצתיים, משחקי חברה ופעילויות מגבשות. הילדים גם נהנים מפעילות חופשית וגמישה בתוך המרחב, כגון פינת ליטוף, אפיית פיתות ומנוחה וכיף בערסלים.

 

למידע נוסף והרשמה

המעוניינים לקבל פרטים נוספים על הקייטנה שלנו, או לבצע הרשמה, מוזמנים ליצור קשר עם חוות "המרחב הפתוח" בטלפון 08-9211506.

אם אתם מחפשים קייטנות לילדים ברחובות עבור חופשת הפסח והחופש הגדול, כדאי שתכירו את הקייטנה שלנו בחוות "המרחב הפתוח". מדובר בחוות סוסים המהווה גם מרכז טיפולי עם חוגי רכיבה מסוגים שונים, קייטנות ומחנה קיץ. היא שוכנת במתחם מטופח ויפהפה של 20 דונמים ובו אורוות, מתקני משחק, מגרשי רכיבה ופינות ישיבה, וגם דרים בו לא מעט בעלי חיים שמתרוצצים חופשי או מצויים במתחמים סגורים. בשורות הבאות נספר לכם על הקייטנה המיוחדת שלנו ועל היתרונות הרבים שגלומים בה עבור ילדיכם.

 

פעילויות בקייטנה

הקייטנה מבוססת על סדר יום שמתחלק למגוון פעילויות קבועות ומשתנות. מטבע הדברים, רבות מהן עוסקות בסוסים ובדגש על העצמה אישית של הילדים, כמו שיעורי רכיבה, טיולי שטח, לימוד תיאורטי ומעשי על עולם הסוסים וטיפול בהם. בנוסף, מתקיימות פעילויות כמו פרויקטים קבוצתיים, מגוון סדנאות איכות המועברות על ידי אנשי מקצוע, משחקי חברה וגיבוש, וזמן חופשי בפינת הליטוף, לאפיית פיתות בטבון ושהייה בערסלים. הקייטנה מיועדת לילדים בטווח גילאים נרחב שבין 5 ל- 16 שנים, ולכן אנו מחלקים אותם לקבוצות של 10 משתתפים לפי קבוצת הגיל. לכל קבוצה צמודים מדריך רכיבה בהתאם לרמה ולצרכים, וכן מדריך חינוכי בעל ניסיון מקצועי רב. המדריכים מקפידים להעביר לילדים את ערכי החווה ופועלים בהתאם לשיטת המרחב הפתוח, בדגש על רוך, גמישות, פניה בגובה העיניים, ושמירה על גבולות ובטחון משתתפי הקייטנה.

 

יתרונות הקייטנה שלנו

אתם בוודאי יודעים שישנן לא מעט קייטנות לילדים ברחובות ולכן חשוב לנו לספר לכם על חלק מהיתרונות של הגעה לקייטנה שלנו:

  • המרחב – החווה שלנו שוכנת במתחם רחב ידיים ופתוח, עם המון בעלי חיים ואווירה משוחררת ורגועה. לכן, הילדים נהנים משילוב אידיאלי מבחינתם של הרבה עניין, סקרנות והתלהבות, לצד אפשרות לנוח ולהירגע.

  • ערך מוסף – מטרת הקייטנה איננה "להעביר את הזמן" אלא להעניק לילדים כלים חשובים. לדוגמא, המגע השוטף עם בעלי החיים וכמובן עם הסוסים מחזק את הקשר של הילדים לסביבתם ולטבע בכלל, ואת תחושות הכבוד וההערכה כלפיהם. כמו כן, במהלך הקייטנה לומדים הילדים על עולם הסוסים ובעלי החיים, כאשר הידע והחוויות מלווים אותם גם בהמשך ולא פעם פותחים בפניהם תחומי עניין חדשים גם לעתיד.

  • העצמה אישית – הטיפול, הרכיבה והמגע עם הסוסים מחזק את בטחונו העצמי של הילד, ומעניק לו חוויה חשובה ביותר של שליטה, רגישות לאחר והצלחה. זאת בנוסף לפעילויות מגוונות התורמות ליכולותיו החברתיות ולתחושת השייכות וההשתלבות בקבוצה בעלת תחומי עניין דומים.

 

לפרטים נוספים והרשמה

זו הייתה רק סקירה קטנה של פעילויות הקייטנה ויתרונותיה. למידע נוסף והרשמה הינכם מוזמנים לפנות אל חוות "המרחב הפתוח" בטלפון 08-9211506.

מרכז רכיבה טיפולית במודיעין

בשנים האחרונות יותר ויותר רופאים, מטפלים והורים מודעים לאיכויות המופלאות של שיעורי רכיבה טיפולית.

שיעורים אלו פתוחים כיום גם בפני תושבי מודיעין בחוות מרחב הפתוח שבכפר שמואל. 

החווה מהווה מרכז רכיבה טיפולית איכותי ומקצועי, המוכר על ידי כל קופות החולים אשר מעניקות לכם סיוע וסבסוד לרכיבה טיפולית.

 

רכיבה טיפולית עבור קשת רחבה של צרכים

חוות המרחב הפתוח מעניקה שיעורי רכיבה טיפולית במודיעין עבור קשת רחבה של צרכים מיוחדים. הטיפולים מועברים על ידי צוות מוסמך, מנוסה ומיומן, המלווה בייעוץ פסיכולוגי והדרכות הורים. בין היתר, טיפולי הרכיבה שאנו מציעים מיועדים לקהל יעד החל מגיל משנתיים, ועבור בעיות  של דימוי וביטחון עצמי נמוכים, הפרעות קשב וריכוז ולקויות למידה. כמו כן, הטיפולים מתאימים עבור הפרעות התפתחויות לרבות הספקטרום האוטיסטי, ועבור הסובלים מוויסות רגשי וקשיים מוטוריים.

 

שיטת טיפול מתקדמת וייחודית

אנו בחוות המרחב הפתוח פיתחנו שיטת טיפול הוליסטית ייחודית, במהלכה כל מטופל זוכה לגלות ולהכיר את האיכויות הטמונות בו. זאת, לאור התגברות על אתגרים, פחדים וקשיים הניצבים בפניו בטיפול, והמשקפים את הקשיים שעימם הוא מתמודד בחיי היומיום. כל הליך במרכז שלנו מתחיל במפגש היכרות מקצועי, במהלכו שומעים את הילד והוריו, מקשיבים לצרכיהם ובהתאם לכך מגדירים את מטרת הטיפול וממליצים על המטפל האישי המתאים ביותר מצוות החווה. לאחר מכן, התהליך מתחיל ביצירת חיבור וקשר אישי ראשוני משמעותי בין המטופל למטפל, המשולב בהיכרות עם החווה, הסוסים, פינת החי, מתקני השעשועים וכל מקום המעניין ומסקרן את הילד. בהמשך, עם התהדקות הקשר בין המטפל, המטופל והסוס, נוצרת מערכת יחסים עמוקה הנשענת על אמון הדדי, כבוד, הקשבה ותקשורת בין אישית, המאפשרת לילד לגלות את איכויותיו, להאמין בהן ולטפחן.

 

הייחוד של הסוסים

סוסים הינם חיות טיפוליות מושלמות, בהיותן אצילות וחכמות, מלאות ברגישות, עדינות ועוצמה. המפגש של ילד עם חיה גדולה ומדהימה, והיכולת שלו להקשיב לצרכיה, לתקשר עימה ולהובילה, מהוות מפתח להתגברות על פחדים הגדלת ביטחון עצמי וצמיחה אישית. זאת, בשילוב עם התנהלות עצמאית בחווה על שלל פינות החי, המתקנים, הפעילויות, האנשים והמפגשים שהיא מעניקה. יש להדגיש כי הצלחתם של הטיפולים הוכחה עם אלפי מטופלים, שלאורך השנים זכו לתהליך משמעותי של שינוי וצמיחה.

 

להרשמה ומידע נוסף

המעוניינים להירשם ולדעת עוד על שיעורי רכיבה טיפולית במודיעין וסביבתה, מוזמנים להתקשר אל חוות המרחב הפתוח בטלפון 08-9211506. פנו אלינו בכל שאלה ובקשה, ונשמח לעמוד לרשותכם.

תתי-קטגוריות